Vásárló belépés
Kategóriák
Feliratkozás különleges ajánlatokhoz
Tanúsítvány
SSL Certificate
Árukereső, a hiteles vásárlási kalauz
Ingyenes szállítás 15.000 Ft-tól

Bababolt ingyenes házhozszállítás

 

Bababoltunk elnyert díjai

Ország Boltja 2019 Minőségi díj Baba-mama kategória III. Helyezett

BabaMarket legjobb bababolt

 

Fizetési lehetőségek
BabaMarket - Blog oldal
2020.03.21 20:53

Koronavírus terhesen vagy pici babával

Koronavírus terhesenMilyen hatással van a koronavírus a terhes nőkre?

A kornavírus hatása a terhes nőkre nem súlyosabb, mint az általános népességre nézve. Mit jelent ez? Várhatóan a terhes nők túlnyomó többsége csak enyhe vagy közepes méretű megfázást vagy influenza szerű tüneteket fog magán tapasztalni, amennyiben elkapja a betegséget. Tartsd szem előtt, hogy ez egy új vírus és, hogy miként hat a szervezetre még nem egyértelmű.

Súlyosabb tűnetek, mint a tüdőgyulladás az idős, legyengült immunrendszerű embereknél gyakoribb. Eddig (2020. március 21.) még nem jelentettek terhes nők esetében koronavírussal összefüggő halálesetet.

A terhes nők sokkal érzékenyebbek és kiszolgáltatottabbak is. Ha más jellegű betegséged is van, például cukorbetegség, asztma vagy más mögöttes betegséged, akkor a koronavírus által okozott fertőzöttség esetlegesen elmélyítheti a meglévő alapbetegség tüneteit is.

Ha úgy gondolod, hogy koronavírusos tüneteid vannak, azonnal lépj kapcsolatba háziorvosoddal telefonon.

További információt a teendőkről a koronavirus.gov.hu oldalon találsz.

 

Milyen hatással van a koronavírus a babákra?

A koronavírus egy új vírus, amit csak most kezünk megismerni. A kutatók dolgoznak azon, hogy minél inkább megértsék a vírus természetét és fertőző képességét. Egyenlőre nincs bizonyíték, hogy fokozott vetélési kockázatot jelentene a vírus. Arra sincs eddig semmilyen bizonyíték, hogy a terhesség alatt átterjedhet-e a magzatra.

Bizonyos koronavírusos tünetekkel küzdő kínai nőknél azt figyelték meg, hogy nőtt a koraszülés. Az nem egyértelmű, hogy ezt a koronavírus okozta e, vagy az, hogy a páciens egészségügyi kockázata miatt az orvosok hamarabb indították be a szülést.

Mit lehet tenni annak érdekében, hogy csökkentsem a koronavírus megfertőződés kockázatát?

A legfontosabb dolog, hogy kövesd a kormány útmutatásait. Terhes nők esetében ez magába foglalja az alábbiakat:

  • Rendszeres kézmosás
  • Használj zsebkendőt, ha köhögsz vagy tüsszentesz és használat után dobd ki és moss kezet
  • Kerüld az érintkezést olyanokkal, akiknek koronavírusos tünetei vannak
  • Ha lehetséges kerüld a tömegközlekedést vagy csak a legszükségesebb esetben használd
  • Maradj otthon és amennyiben van rá lehetőséged, végezd otthonról a munkádat
  • Kerüld el a nyilvános összejöveteleket, rendezvényeket. Vedd figyelembe, hogy az éttermek, plázák, mozik és más hasonló helyszínek zárva vannak, vagy korlátozások vonatkoznak rájuk, mivel a fertőzés ezekben a közegben könnyen átterjedhet egyik emberről a másikra
  • Kerüld a barátokkal és a családdal való összejöveteleket. Tarts a kapcsolatot velük telefonon, skype-on, messengeren vagy más alkalmazás segítségével

 

 

 

Miért számítanak a terhes nők kockázatosabbnak, sérülékenyebbnek?

Az orvosok azt tanácsolják a terhes nőknek, hogy lehetőség szerint minimalizálják a személyes kapcsolattartást ismerőseikkel, rokonaikkal, barátaikkal a megelőzés érdekében.

Az eddigi ismeret alapján továbbra sem valószínűbb, hogy hamarabb kapnák el a koronavírust, mint az átlagos népesség bármely tagja. Amit tudni lehet, hogy a terhesség a nők kis részénél megváltoztatja azt a folyamatot, ahogy a test reagál a különböző vírusfertőzésekre. Mindeddig nincs bizonyíték arra, hogy a fertőzést elszenvedő terhes nőknél a fertőzés mértéke súlyosabb lenne, mint bármely más egészséges egyénnél.

 

Mit kell most tenned?

Óvintézkedésként be kell tartania a kormány által a társadalmi távoltartásról megfogalmazott javaslatokat. Tartózkodjon távol a nyilvános helyektől, és kerülj el mindenkit, akinek a koronavírusra utaló tünetei vannak.

Ha harmadik trimeszterében vagy (több mint 28 hetes terhes), akkor különös figyelmet kell fordítania a társadalmi távollétre és a másokkal való kapcsolat minimalizálására. Maradj otthon lehetőség szerint és kérj segítséget másoktól. Ne feledd, hogy kiszolgáltatott helyzetben vagy és a magzatod egészsége kiemelten fontos.

 

Mi a tanács arra az esetre, ha egészségügyi dolgozó vagyok és terhes?

Tanácsok terhes egészségügyi dolgozók számára 28 hetes terhesség előtt

Ha az első vagy második trimeszterében vagy (kevesebb, mint 28 hetes terhes) és jó az egészségügyi állapotod, nincs mögöttes betegséged, akkor nincs különösebb akadálya a munkavégzésnek. Természetesen meg kell fogadni és be kell tartani az intézményi előírásokat és megtenni a szükséges óvintézkedéseket.

Kerüld el, ha lehetséges a megfigyelés alatt vagy megerősített koronavírus fertőzésben szenvedő betegek gondozását. Ha ez nem lehetséges, használj személyi védőeszközöket, és gondoskodjon arról, hogy alapos kockázatértékelést végezzenek.

Bizonyos korházi osztályok nagyobb kockázatot jelentenek a terhes nők számára a vírusnak való kitettség szempontjából, ilyen például intenzív ellátás, infektológiai osztály, szájsebészet, fül-orr-gégészet. Ezen osztályokon minden egészségügyi dolgozónak ajánlott a megfelelő védőfelszerelés használata.

 

Tanácsok a várandós egészségügyi dolgozók számára 28 hetes terhesség után vagy fennálló egészségi állapotuk esetén

Ha harmadik trimeszterében vagy (több mint 28 hetes terhes), vagy mögöttes egészségi állapotod nem megfelelő, - például szív- vagy tüdőbetegséged van- kerülnöd kell a közvetlen betegérintkezést is. Amennyiben munkád jellege lehetővé teszi, otthonról kell dolgoznod és kerülni kell a koronavírus tüneteit mutató személyekkel való kapcsolattartást, és jelentősen csökkenteni a szükségtelen társadalmi érintkezések számát is.

Arra kérjük a munkáltatókat, hogy keressenek lehetőségeket a terhesség alatt álló egészségügyi dolgozók számára a harmadik trimeszterükben, hogy rugalmasan dolgozhassanak akár más minősítésben, hogy elkerüljék azokat a helyszíneket, ahol közvetlenül a betegekkel kell dolgozniuk, érintkezniük.

Az egyéni körülményeket minden meg kell beszélni és tisztázni kell a megfelelő felettes személlyel vagy osztállyal.

 

Részt kell-e venni a terhesgondozáson?

Terhesség és újszülött születése esetén az anatómiai vizsgálatok megléte és a terhes gondozáson való részvétel nagyon fontos a te és a baba jólétének biztosítása érdekében.

Ha jól érzed magad, akkor a szokásos módon vegyél részt a szülés előtt. Ha a lehetséges koronavírus-fertőzés tüneteid vannak, vedd fel a kapcsolatot a szülész orvossal és kérd ki a véleményét.

Ebben az időszakban és állapotban különösen fontos, hogy megkapj minden szükséges segítséget és, hogy vigyázzanak rád.

A következő gyakorlati tanácsok hasznosak lehetnek:

  • Ha rutin vizsgálat, találkozó vagy látogatásod van az elkövetkező napokban, kérjük, fordulj a megfelelő személyhez vagy osztályához tanácsért és javaslatért. Még mindig részt kell venned ezeken a vizsgálatokon, de ezeknek kivitelezése illetve személyi feltétele és adottsága a jelenleg kialakult helyzetben könnyen megváltozhat
  • Egyes megbeszéléseket, konzultációkat akár telefonon vagy videokonferencia útján is meg lehet tartani, feltéve, hogy vizsgálatok és tesztek az adott időszakban nem szükségesek.
  • Ha esetlegesen nem tudsz megjelenni egy terhesgondozáson, és még nem küldtél semmilyen előzetes értesítést akkor, kérjük, vedd fel a kapcsolatot az illetékessel a találkozó átütemezésével kapcsolatban
  • Ha sürgős problémád van a terhességgel kapcsolatban, de nem kapcsolódik a koronavírushoz, vedd fel a kapcsolatot a már meglévő sürgősségi elérhetőségeddel.
  • Lehetőleg ne vidd magaddal gyermekeid a terhesgondozásra
  • Amennyiben szükség lehet, hogy a terhesgondozási alkalmak számának csökkentsék, akkor ezt veled fogják kommunikálni.

 

Utazási tanácsok várandóság esetén a koronavírus járvány alatt

A legtöbb ország megtiltotta az idegen állampolgárok belépését. A legtöbb repülőjáratot felfüggesztették vagy törölték. Azonban, ha valamilyen okból kifolyólag még is utazni kényszerülsz, tartsd szem előtt, hogy az utazás előtt érdemes megfelelő utasbiztosítással rendelkezni. Azt is ellenőrizni kell, hogy az utazási biztosítás fedezetet nyújt-e újszülött születésére és gondozására, ha külföldön történik meg a születés.

 

Mit tegyek, ha úgy gondolom, hogy koronavírusom van?

Ha terhes vagy és

  • magas a lázad
  • folyamatosan köhögsz és
  • esetleges légszomjad is van

Otthon kell maradnod. Ne menjen háziorvosi rendelőbe, gyógyszertárba vagy kórházba. Nem kell kapcsolatba lépned az állammal, hogy elmond nekik, hogy otthon maradtál. Nincs szükség koronavírus tesztre. Jelenleg csak a súlyos tünetekkel küzdő embereket kell tesztelni. Első lépésben vedd fel a kapcsolatot a háziorvosoddal.

Amennyiben úgy érzed, hogy otthon nem vagy képes megbirkózni a tünetekkel

  • állapotod romlik
  • több után a tüneteid nem javulnak
  • Ha aggályaid vannak az elszigetelődés ideje alatt önmagad vagy születendő babád jóléte miatt, vegye fel a kapcsolatot a háziorvosoddal, szülész orvosoddal és ők majd megteszik a szükséges intézkedéseket.

 

 

Mi fog történni, ha meggyógyultam a koronavírusos fertőzésből

Ha megerősítették, hogy meggyógyultál és tünetmentes vagy, akkor két héttel a gyógyulást követően ultrahang vizsgálatot fognak készíteni, hogy a magzatod állapotát is megvizsgálják.

A szükséges terhesgondozási vizsgálatokkal kapcsolatban vedd fel majd orvosoddal a kapcsolatot és útba igazít a szükséges protokollt illetően.

 

Mit tegyek, ha rosszul érzem magam, vagy aggódok a kisbabám miatt az elszigetelődés alatt?

Ha aggályaid vannak az ön-elszigetelődés ideje alatt önmagad vagy születendő babád egészsége miatt, vedd fel a kapcsolatot a szülész orvosoddal, vagy munkaidőn kívül az orvosi ügyelettel. További tanácsot fognak adni, beleértve azt is, hogy kórházba kell-e menni.

 

A gyanús vagy megerősített koronavírus befolyásolja a szülés módját?

Jelenleg nincs olyan bizonyíték, amely szerint nem lehet normál úton szülni, vagy hogy biztonságosabb lenne a császármetszés, ha koronavírust gyanított vagy már megerősített.

Ha azonban légzési állapota (légzés) azt sugallja, hogy a baba sürgősen meg kell szülni, úgy indokolt lehet a császármetszés.

 

Átadhatom-e a koronavírust a babámnak?

Mivel ez egy új vírus, korlátozott mennyiségű bizonyíték áll rendelkezésre a koronavírussal fertőzött nők szülével kapcsolatosan. Néhány csecsemőnél koronavírust diagnosztizáltak nem sokkal a születés után, de továbbra sem tisztázott, hogy a fertőzés a születés előtt vagy azt követően történt-e. A szakértők véleménye szerint a baba valószínűleg nem lesz kitéve terhesség alatt a fertőzésnek.

 

Megvizsgálják, tesztelik a babámat koronavírus miatt?

Igen, abban az esetben, ha te vélelmezhetően koronavírus fertőzött, vagy kapcsolatba léptől fertőzött személlyel, esetlegesen erősen fertőzött országban jártál, akkor a koronavírusra tesztelik a csecsemőd a születés után.

 

Gondolj a nagyszülők biztonságára

Sok szülő kér a nagyszülők segítségét a gyermek gondozásában, felügyeletében. Sajnos az idősek, a 60 év feletti emberek nagyobb valószínűséggel súlyosabban megbetegedhetnek vagy akár meg is halnak a koronavírustól

Ha a gyermek felügyeletében részt vesz idős ember és 60 év feletti, akkor itt az ideje gondolkodni alternatív gyermekgondozásról, gyermekfelügyeletről

Beszéljen a nagyszülőkkel arról, hogyan csökkenthetik a fertőzés kockázatát, ha a babát gondozniuk kell.

 

Forrás: Royal College of Obstetricians Gynaecologists – Coronavirus (COVID-19) Infection on Pregnancy

 

Vásárolj online kellékeket, például pelenkákat

Jelen pillanatban nincs áruhiány Magyarországon. Azonban a boltok és üzletek áruval történő ellátása a hirtelen megnövekedett kereslet miatt akadozhat. Bizonyos termékek időlegesen hiánycikké váltak. Ilyen termékek a szájmaszkok és alkoholos kézfertőtlenítők. Érdemes online webáruházakban vásárolni, otthon maradni, hogy a fertőzés lehetőségét minimalizáljuk. A futárszolgálatok megnövekedett terheléssel, de folyamatosan végzik a házhoz szállítást.

Hirtelen nagyszámú megbetegedés esetén megszakadhatnak az áruellátási láncok és az áruellátás akadozhat. Figyelemmel kell lenni arra is, hogy ha te vagy közvetlen hozzátartozód megbetegszik vagy karanténba kerül, akkor valószínűleg nem lesz/leszel képes bevásárolni az elszigeteltség miatt.

Vészhelyzet esetére ajánlott, ha otthon két-három hét tartalékkal rendelkezel a legszükségesebb termékeket illetően.

Készülj fel a legváratlanabb a lehetőségre is. Kövesd az aktuális híreket! Gondold át, hogy ha hosszú időt kell otthon eltölteni, akkor milyen hosszú ideig tudod a számodra és gyermeked részére a szükségleteket biztosítani. Érdemes lehet pelenkát, törlőkendőt, fertőtlenítőt és más létfontosságú termékeket otthon tartani.

Ha tápszerrel táplálod pici babád, akkor vásárolj elegendő anyatej-helyettesítő tápszert. Érdemes 2-3 hét tartalékkal rendelkezni. Mindenképp ellenőrizd a termékek lejárati idejét.

 

Pelenka vásárlásPelenkák

 

TisztítószerekTisztító és fertőtlenítő szerek

 

Elektormos sterilizáló és fertőtlenítő készülékek

 

SterilizálóMikrohullámú gőzsterilizáló

 

Hogyan harcol a testünk a vírusok ellen

Az egyszer volt az élet című mesefilm barátságos formában szemlélteni a gyerekek számára, hogy hogyan is harcol a szervezet a vírusokkal és baktériumokkal szemben.

 

Áraink bruttó árak és minden esetben tartalmazzák az ÁFÁ-t. Árváltozás jogát fenntartjuk!
Akciók a készlet erejéig érvényesek és kiskereskedelmi mennyiségre vonatkoznak!
Az oldal használatával elfogadod a BabaMarket bababolt felhasználási feltételeit.
A weboldalon szereplő minden szöveges és képi információt szerzői jog véd.

xyz